2016’da zam yok !

By istbako
In Haberler
Şub 2nd, 2016
0 Comments
865 Views

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonunun (TESK) Esnaf ve Sanatkârların Ödeyecekleri Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidat Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete ‘de yayımlandı.

İstanbul Bakkallar Odası ( İSTBAKO ) Başkanı İsmail KESKİN , ‘2016 yılında esnaf odası üye aidatlarına zam yapılmaması konusunda üst kuruluşlarımıza gerekli başvuruları yapmıştık. Esnaf odası üye aidatlarına 2016 yılında zam yapılmaması, zor günler geçiren esnaf için sevindirici bir haber oldu.
Keskin,’ SGK primlerine yapılan zamlar esnafımızın mali yükünü arttırmıştır. Vergiler, Belediye ruhsat harçları, İşletme belge bedelleri, TAPDK Ruhsat harçları, Oda aidatları ve diğer bedeller esnafı yormaktadır. Bu bedeller tahsil edilirken işletmenin büyüklüğüne ve cari işlemlerine göre bir ayrım yapılması gerekmektedir. Birçok esnafımız emekli maaşı ile işyerini çevirmektedir. Esnafa verilen kredi ve desteklerin esnafın bütçesine yansıması gerekmektedir. Esnaf bu konularda devletimizden destek ve çözüm bekliyor. ’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir