Sgk Borçları Online Sorgulanabilecek

By istbako
In Duyuru
Eki 14th, 2014
0 Comments
24166 Views

Bilindiği üzere, 11/09/2014 tarihli ve 29116 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı İş Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanuna istinaden Kurumumuz alacakları yeniden yapılandırılmaktadır.

Bu bağlamda, 5510 sayılı Kanunun dördüncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında (Bağ-Kur) sigortalı olanların, mevcut prim borçları ile bu borçlarını yapılandırmaları halinde ödeyecekleri taksit tutarlarının bilgilendirme amaçlı olarak görüntülenmesine imkan sağlayan program hizmete açılmıştır.

5510 sayılı Kanunun dördüncü maddesinin bilinci fıkrasının (b) bendi kapsamında (Bağ-Kur) sigortalı olanlar, T.C. Kimlik numaraları ile www.sgk.gov.tr internet adresindeki “E-SGK” bölümünden sorgulama yapılabilmektedir.

01.10.2014 tarihinden itibaren tüm 4/b sigortalıları ile 4/a, 4/b, 4/c kapsamında emekli olup ticari faaliyetinden dolayı SGDP yükümlüsü kişilerin Merkez Müdürlüğümüze borçlarını taksitlendirebilmek için başvurmaları ve 3 ay içinde borçlarını yapılandırabilmeleri mümkün kılınmıştır.

E-SGK SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ.