TAPDK Satış Belgesi İşlemleri

By istbako
In Duyuru
Ara 26th, 2013
0 Comments
641 Views

Bilindiği üzere tütün mamulü, alkol ve alkollü içki satıcıları ile nargile sunumu yapan kişilerin Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu ( TAPDK ) ’dan satış belgesi / sunum uygunluk belgesi almaları yasal zorunluluktur.

Satış belgesi işlemleri, 2009 – 2013 yılları arasında Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu ( TAPDK ) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında yapılan işbirliği protokolleri kapsamında, ülke genelinde 192 noktadan hizmet verilmek suretiyle, anılan kuruluşlara bağlı meslek odaları / birlikleri eliyle yürütülmüş bulunmaktadır.

Ancak, TAPDK ile İçişleri Bakanlığı arasında yapılan işbirliği protokolü kapsamında satış belgesi işlemleri 26/12/2013 tarihinden itibaren, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı teşkilatı sekretaryasında mülki amirlikler tarafından yürütülecek olup, ilk aşamada toplam 607 noktadan hizmet verilmeye başlanacaktır.

Satış belgesi / sunum uygunluk belgesi işlemlerine ilişkin başvuruları kabul etmek üzere yetkilendirilmiş bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il ve ilçe müdürlükleri listesi için tıklayınız!