SATIŞ BELGELERİNİN 2021 YILI SÜRE UZATIM İŞLEMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

By istbako
In Duyuru
Oca 25th, 2021
0 Comments
244 Views

Bakanlık Makamının Olur ve talimatları gereğince; yurt genelinde uygulanan koronavirüsle mücadele önlemleri çerçevesinde, sosyal etkileşimi en düşük seviyede tutarak gerek Bakanlığımız personelinin gerekse vatandaşlarımızın sağlıklarının korunması amacıyla, satış belgelerinin 2021 yılı süre uzatım işlemleri, sadece banka (Ziraat Bankası) kanalıyla belge bedeli yatırılması suretiyle gerçekleştirilecektir.

2021 yılı süre uzatım işlemleri için belge bedeli yatırılmasının son günü, Bakanlık Makamı’nın olurları ile iki ay uzatılarak 02/08/2021 olarak güncellenmiştir.

Satış Belgesi sahibi vatandaşlarımızın belge bedeli yatırmak dışında Bakanlığımız il veya ilçe müdürlüklerine başvurmasına, müdürlüklerde herhangi bir ek işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Süre uzatım işlemi ödemeleri, Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden Ödemeler > Diğer ödemeler > Diğer kurumlar > Tob-Tütün Ve Alkol D.Bşk. (M.Tapdk) Online Yeni Satış Belgesi Ve Süre Uzatım işlemi seçeneği ile ulaşılan sayfadan “Referans No” belirtilerek yapılabilmektedir.  “Referans No” alanına belge sahibi kişilerce “Sicil Numarası” girilmelidir.

Ayrıca kolaylık olması açısından belge sahibi kişilerin cep telefonlarına, “2021 süre uzatım işlemi için 02.08.2021 e kadar Ziraat Bankası süre uzatım menüsünden …… sicil numaranızı belirterek …. TL yatırmanız gerekmektedir.” şeklinde SMS gönderilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur. 

2021 YILI İÇİN BELİRLENEN SATIŞ BELGESİ YENİ BAŞVURU ve SÜRE UZATIM İŞLEM BEDELLERİ 

1- Toptan Satış Belgeleri 
9.490 TL
2- Perakende Satış Belgeleri 
a) İl merkezlerinde veya büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde
490 TL
b) İlçe merkezlerinde                                                                           
325 TL
c) Diğer mahallerde
120 TL
3- Açık İçki Satış Belgeleri 
a) İl merkezlerinde veya büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde
2.040 TL
b) Diğer mahallerde
785 TL
4- Nargilelik Tütün Mamulü Sunum Uygunluk Belgesi   
a) İl merkezlerinde veya büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde
5.000 TL
b) Diğer mahallerde
4.560 TL